Posts written by: Admin

Budżet domowy i kredyt gotówkowy

30 Jun 2017 
Funkcjonowanie gospodarstwa domowego przed i po zaciągnięciu kredytu gotówkowego zmienia się dynamicznie. Przede wszystkim kredytobiorca bierze odpowiedzialność za regularne spłaty zobowiązania wobec banku komercyjnego, firmy pożyczkowej, a coraz częściej wobec inwestora indywidualnego. Jak w takim razie optymalizować budżet domowy, aby nie wywołać dodatkowych problemów z płynnością i jak w ogóle przygotować się do spłaty zobowiązania?


Spłata kredytu gotówkowego wynosi średnio od dwóch do pięciu lat w kraju. Termin spłaty zobowiązania zależy w dużym stopniu od zdolności kredytowej kredytobiorcy. Im słabsza zdolność do regulowania rat kredytu gotówkowego, tym termin umowy dłuższy ze względu na ograniczenie ryzyka z perspektywy kredytodawcy. Długoterminowa i średnioterminowa spłata kredytu gotówkowego wymusza na konsumentach dodatkowe działania optymalizacyjne związane najczęściej z ograniczeniem podstawowych wydatków. Kredyt gotówkowy poprawia moc nabywczą w krótkim terminie, a później osłabia budżet domowy. To zdecydowanie narzędzie przydatne w okresie bardziej kryzysowym – leczenie, pilniejszy remont nieruchomości, drobna inwestycja w podniesienie kwalifikacji, zakup niezbędnego sprzętu elektronicznego, wydatki wakacyjne, uregulowanie zaległości w różnych instytucjach.


Budżet domowy optymalizujesz już na etapie analizy najlepszej oferty kredytu gotówkowego. W tym czasie powinieneś poprawić zdolność kredytową, a to wymaga podniesienia dochodów przy jednoczesnym ograniczeniu wydatków. Rezygnacja z samochodu i przejście na rower lub autobus w celu dojazdy do pracy to jeden z najlepszych pomysłów. Poza tym warto, aby każdy członek rodziny dokładał się do utrzymania. Im większe dochody budżetu domowego, tym lepiej dla ograniczenia ryzyka i dla lepszych warunków spłaty zobowiązania. Monitoruj ponadto wszystkie wydatki domowe w okresie kwartalnym. Dzięki temu zobaczysz, gdzie leży problem z wydatkami i z czego tak naprawdę możesz zrezygnować. Nie zaszkodzi też pozyskanie dodatkowego, weekendowego zatrudnienia. Wystarczy jeden dzień pracy dodatkowo, aby zwiększyć dochody, np. o 400 – 500 złotych miesięcznie. W takim wypadku spłata kredytu następuje nawet szybciej. Dobrze również połączyć zdolności kredytowe, np. dwóch kredytobiorców, czyli małżeństwa, przyjaciół, wspólników biznesowych. To automatycznie doprowadzi do dywersyfikacji ryzyka. Sprawdź jak dobrać tanią pożyczkę na http://www.tania-pozyczka.com.pl/.


Terminowa spłata kredytu gotówkowego jest zdecydowanie najważniejsza, ponieważ w razie problemów ekonomicznych tracisz wiarygodność, zdolność kredytową, a do tego narażasz się na kontakt z wyspecjalizowanymi firmami windykacyjnymi. Kredyt gotówkowy to tak naprawdę dobra szansa na naukę podstaw ekonomii. Spłaty zobowiązania wymuszają zachowanie dyscypliny dochodowej i w zakresie wydatkowania środków. Udoskonalenie struktury budżetu domowego to klucz do pozyskania opłacalnych kredytów gotówkowych teraz i w przyszłości. Co myślisz o zagadnieniu optymalizacji budżetowej?


Admin · 9 views · 0 comments

W jakich grupach wiekowych zainteresowanie kredytem gotówkowym jest największe?

08 May 2017 


Popularność kredytów gotówkowych stale rośnie. Pożyczki krótkoterminowe zamówisz bez problemu za pośrednictwem paneli multimedialnych, przez agentów stacjonarnych z dojazdem do klienta, w placówkach banków detalicznych oraz parabanków. Kto jednak najchętniej korzysta z potencjału kredytów gotówkowych? W jakich grupach wiekowych zainteresowanie pożyczkami jest największe?Z parabanków korzysta przede wszystkim tzw. pokolenie Y. To pokolenie wyżu demograficznego, obecnie w wieku około trzydziestu lat. Ta grupa została wychowana w zupełnie nowy, zdecydowanie konsumpcyjny sposób. Brak dochodu z pracy nie stanowi dla pokolenia Y przeszkody, aby finansować potrzeby. Wystarczy sięgnąć po dodatkowe pieniądze zgodnie z zasadą „raz się żyje”. Pokolenie Y to często pokolenie cyfrowe. Z tego powodu parabanki i banki detaliczne rozwijają się w przestrzeni multimedialnej. Świadomość zagrożeń ekonomicznych w pokoleniu Y jest bardzo duża i trudno takich klientów oszukać. Większość rozumie bowiem zasady walki z urzędami lub wymienia się szybko informacjami w sieci. Przez to nieuczciwe parabanki bardzo często trafiają na pierwsze strony gazet lub do mediów społecznościowych, co w praktyce mocno pogarsza wskaźniki płynności, a wręcz doprowadza do końca biznesu. Pokolenie Y korzysta najczęściej z wielu kredytów jednocześnie, ale w różnych formach. Limit na karcie kredytowej, pożyczka krótkoterminowa, dodatkowe zadłużenie we własnej firmie to tylko jeden z przykładów. W Polsce kredyt gotówkow pozyskuje się głównie w województwach dobrze rozwiniętych gospodarczo. Biedniejsze grupy oczywiście wykorzystują chwilówki, ale w znacznie mniejszym stopniu i zazwyczaj nie dochodzi do przekroczenia trudnych w spłacie limitów.Pokolenie Y to ważna grupa rozwoju pożyczek krótkoterminowych, głównie do niewielkich kwot. Młodzi ludzie nie chcą czekać na spełnienie potrzeb, ale realizują założenia zakupowe natychmiast. Nie jest to jednak grupa mało odpowiedzialna. Większość pożyczek krótkoterminowych spłaca się terminowo. Bezpieczna sytuacja zawodowa zachęca do zaciągania różnorodnych grup kredytów gotówkowych. Co myślisz o charakterystyce rynku kredytów gotówkowych w porównaniu do grup wiekowych?


Admin · 15 views · 0 comments

Lokata w banku i przez Internet, na jaką się zdecydować?

27 Feb 2017 
Obecnie bankowość elektroniczna jest standardem z jakiej mogą dziesiątki klientów. Przez Internet można bez większych przeszkód założyć konto oszczędnościowe, ROR, produkt inwestycyjny oraz lokatę. Jeśli chodzi o korzyści to mogą być one oczywiste. Do nich należy zaliczać oszczędność czasu, zdecydowanie lepsze warunki oraz nawet brak potrzeby wizyty w placówce.


Zysk lokaty nie ma zbyt dużego wpływu jeśli chodzi o to czy założy się ją bezpośrednio przez Internet lub w tradycyjnym oddziale. Tak sprawa może się przedstawiać z teoretycznego punktu widzenia. Jednak praktyka może wyglądać zdecydowanie inaczej. Jakaś oferta może okazać się zdecydowanie korzystniejsza gdy wykorzysta się ją w jakiejś placówce aniżeli przez Internet oraz na odwrót. Przed założeniem lokaty należy w sposób precyzyjny dokonać analizy różnego rodzaju wariantów oraz nie być stale przywiązanym do banku w jakim posiada się konto. Z pewnością należy liczyć, porównywać oraz sprawdzać. Jeśli chodzi o lokatę zakładaną przez Internet warto powiedzieć o odpowiedniego rodzaju korzyściach. Do nich należy zaliczać oczywiście to iż w tym samym rzeczywistym czasie uda się dokonać porównania kilku ofert. Swobodnie uda się przeanalizować ofertę we własnym domu. Dość często może się składać to, że banki oraz partnerzy są w stanie dokonać organizacji specjalnych bonusów pieniężnych dla klientów, którzy decydują się na założyć lokatę przez Internet. Klient bez wychodzenia z domu może swobodnie zaoszczędzić czas. Jeśli chodzi o złe strony to one mogą także istnieć. Do nich należy zaliczać oczywiście brak osobistego kontaktu z doradcą. Dość często w takiej lokacie niezbędne jest podanie numeru telefonu. Właśnie przez to można być narażonym na różnego rodzaju nagabywania przez przedstawicieli handlowych.


Jeśli chodzi o lokaty zakładane w placówce stacjonarnej to można powiedzieć również o różnego rodzaju plusach oraz minusach. Do tych dobrych stron należy zaliczać oczywiście rozmowę z doradcą klienta w cztery oczy. Dzięki niej podmiot jest w stanie podjąć bardziej świadomą decyzję co do decyzji nad ostateczną lokatą. Lokata w placówce stacjonarnej może oznaczać dość wysoki procent w związku z założeniem takiej rodzaju produktu na np. nowe fundusze. Biorąc pod uwagę minusy to tutaj może być kilka. Do nich należy zaliczać to, że występować będzie potrzeba stania w kolejce w okienku. Nie będzie można spokojnie dokonać analizy dotyczącej propozycji innej oferty banków.


Admin · 30 views · 0 comments

Optymalizacja kosztów kredytu gotówkowego – kiedy możliwa?

19 Jan 2017 
Większość klientów banków detalicznych oraz instytucji pozabankowych jest zainteresowana możliwie najtańszymi kredytami gotówkowymi. Czy optymalizacja kosztów kredytu przy obecnych warunkach ekonomicznych jest w ogóle możliwa? W artykule poznasz najważnie

Admin · 49 views · 0 comments

Linia kredytowa.

05 Oct 2016 

Czym jest i jak działa linia kredytowa.


Jednym z produktów
bankowych jakie finansują działalność klientów jest linia kredytowa.
Instrument ten polega na danie możliwości przez bank klientowi, aby miał
określony limit do zadłużenia się w okresie jaki został ściśle
określony w umowie. Kredytobiorca ma możliwość korzystania z tego
limitu, kiedy potrzebuje i co ważne wypłacając kredyt nie musi spełniać
dodatkowych warunków i załatwiać formalności jakie wiążą się z badaniem
zdolności kredytowej. Linia kredytowa daje szybki dostęp do środków
finansowych, przez co dla kredytobiorców jest ona bardzo korzystnym
produktem bankowym.


Podział linii kredytowej.


Linia
kredytowa dzieli się na dwie grupy, które wiążą się z tym jaki charakter
może mieć linia kredytowa. Linia kredytowa może być odnawialna lub
nieodnawialna. W linii kredytowej odnawialnej kwota jaką spłaci
kredytobiorca jest na nowo dostępna na jego koncie. Taki kredyt można
wiele razy wypłacać i spłacać w następnym terminie. Jeżeli linia ma
charakter nieodnawialny kredyt bierze się tylko raz. Po wpłaceniu
kolejnej raty nie ma możliwości na nowo wypłacić kredyt. Kosztem linii
kredytowej są odsetki jakie płaci się od kwoty zadłużenia, a także
opłata jaka jest gotowością banku do wypłacenia tych środków. Opłata ta
stanowi najczęściej określony procent od limitu jaki ma kredytobiorca.
Do opłat związanych z linią kredytową należy doliczyć również prowizję
za udzielenie i odnowienie linii kredytowej.


Linia kredytowa elastyczna.


Oprócz
odnawialnej i nieodnawialnej linii kredytowej można wyróżnić jeszcze
jeden jej rodzaj. Można wskazać jeszcze linię kredytową elastyczną.
Nazywa się ją Flexible Credit Line. Jest to instrument należący do
Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Może być ona przyznana tym krajom,
które mają nienaganną przeszłość finansową i solidne fundamenty. Jako
pierwsze z państw, które korzystało z elastycznej linii kredytowej był
Meksyk.


Jak działa elastyczna linia kredytowa w Polsce?


W
Polsce dostęp do elastycznej linii kredytowej jest dosyć skomplikowany.
Bardzo długo był spór o dostęp do niej pomiędzy prezesem NBP i Radą
Ministrów. Prezes Narodowego Banku Polskiego uważał, że nie należy
odnawiać elastycznej linii kredytowej. Chodziło wówczas o dostęp do
ponad dwudziestu miliardów USD. Zarząd Narodowego Banku Polskiego
również był takiego samego zdania co prezes NBP. Uważano, że koszt
odnowienia linii kredytowej będzie bardzo duży i nie ma potrzeby, aby
zabezpieczać się takimi środkami. Innego zdania był minister finansów i
rząd. Uważali, że trzeba odnowić linię kredytową. Głos zabrał wówczas
minister gospodarki, który poparł prezesa NBP, że nie ma sensu odnawiać
elastyczną linię kredytową. W momencie, kiedy prezesem NBP stał się
Marek Belka bardzo szybko złożył wniosek, aby odnowić dostęp do linii
kredytowej. Wniosek ten zatwierdzono i w 2010 roku linia kredytowa z MFW
została dla Polski odnowiona. Co ważne jej wielkość wzrosła do
dwudziestu dziewięciu miliardów dolarów. Polska będzie miała do niej
dostęp nie przez rok, a przez dwa lata. Wydłużenie czasu na skorzystanie
z elastycznej linii kredytowej jest bardzo dobrym posunięciem. Przez
większy odcinek czasu będzie można wypłacać pieniądze i finansować z
nich bieżące inwestycje. Utrzymanie linii kredytowej będzie kosztowało
sto siedem milionów dolarów. Trudno stwierdzić jednoznacznie, czy
decyzja o odnowieniu elastycznej linii kredytowej była dobrym
posunięciem. Z pewnością za kilka lat będzie to o wiele bardziej możliwe
do podsumowania.


Admin · 44 views · 0 comments

1, 2, 3, 4, 5, 6  Next page

Calendar

August 2017
MonTueWedThuFriSatSun
 << < > >>
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Announce

Who's Online?

Member: 0
Visitor: 1

rss Syndication