Calendar

October 2017
MonTueWedThuFriSatSun
 << < > >>
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Who's Online?

Member: 0
Visitor: 1

Announce

rss Syndication

Links

  Oct162013

  11:43:01

  Handel zagraniczny - obsługa banku, gwarancje i czeki

  Bardzo ważną rolę w dzisiejszych czasach odgrywa handel zagraniczny dlatego właśnie niektóre banki gwarantują klientom obsługę handlu zagranicznego. takim bankiem jest między innymi Bank PKO, który zapewnia swoim klientom zarówno sprawną jak i szybką obsługę transakcji, które związane są właśnie z handlem zagranicznym. Takie banki oferują również bezpieczne jak i korzystne dla klienta przeprowadzanie transakcji z zagranicznymi instytucjami. Także współpracę naszych polskich banków umożliwiają nowoczesne systemy łączności międzybankowej, które noszą nazwę SWIFT. Także niektóre banki Polskie współpracują z ponad 400 bankami zagranicznymi dlatego sprawnie działa przeprowadzanie wszelkich transakcji międzynarodowych. Korzystanie z usług banków takich jak Bank PKO pozwala klientowi na ograniczenie do minimum ryzyka, które wynikałoby z niedotrzymania jakichkolwiek warunków płatności przez zagranicznych kontrahentów. W celu ograniczenia tego ryzyka banki oferują obsługę innych form zawarcia transakcji takich jak na przykład akredytywa.
  Gwarancje banku
  Każdy człowiek oczekuje od banku odpowiedniego zaangażowania w prowadzeniu klienta konta. Także ludzie oczekują uczciwości ponieważ na swoim koncie zamieszczają często swoje oszczędności, które odkładali latami. Dlatego właśnie bank daje każdemu klientowi gwarancję bankową. Gwarancja bankowa jest to więc jednostronne jak również nieodwołalne zobowiązanie banku do prawidłowego zarządzania kontami wszystkich klientów. Każdy bank oferuje różnego rodzaju gwarancje, które także wynikają od potrzeb klientów. Dlatego właśnie można wyróżnić między innymi: gwarancje przetargowe, gwarancje zapłaty, gwarancje zwrotu zaliczki, gwarancje dobrego wykonania umowy, gwarancje zapłaty długu celnego, gwarancje spłaty kredytu i wiele innego rodzaju gwarancji. Także gwarancje dopasowane są również do sytuacji w jakiej klient stawia bank. W zależności od tego co oczekują klienci jak i na co potrzebują gwarancji. Takie gwarancje zazwyczaj powinny być honorowane przez narodowy Bank Polski. Także gwarancja bankowa może być zastosowana do zabezpieczenia każdego rodzaju transakcji handlowych.
  Czeki
  Niemal w każdym banku możemy zrealizować swój czek. Każdy bank także prowadzi między innymi: sprzedaż czeków, skup czeków bądź także inkaso czeków. Można wyróżnić między innymi: czeki własne, czeki bankierskie, czek podróżniczy itp. Czek bankierski jest więc dokumentem płatniczym, który wystawiany jest przez bank. Zawiera on także w swojej treści skierowanie do innego banku o bezwarunkowe polecenie zapłaty określonej kwoty pieniężnej na rzecz osoby, która właśnie wystawiła tego rodzaju dokument. Także bank może wystawić tego rodzaju czeki na własnych blankietach. Innym rodzajem czeków jest czek podróżniczy, który również jest dokumentem płatniczym. Emitowany jest on przez bank bądź także inną instytucję. czek podróżniczy przeznaczony jest do obsługi ruchu turystycznego. Współcześnie czeki podróżnicze stały się zarówno bezpiecznym jak i popularnym dokumentem, którym można dokonać płatności. Tego rodzaju czeki honorowane są zarówno w bankach jak i w różnych innych instytucjach handlowo-usługowych.

  Admin · 206 views · Leave a comment

  Permanent link to full entry

  http://mojepieniadze.sosblogs.com/The-first-blog-b1/Handel-zagraniczny-obsuga-banku-gwarancje-i-czeki-b1-p1.htm

  Comments

  No Comment for this post yet...


  Leave a comment

  New feedback status: Published

  Your URL will be displayed.


  Please enter the code written in the picture.


  Comment text

  Options
     (Set cookies for name, e-mail and url)