Calendar

October 2017
MonTueWedThuFriSatSun
 << < > >>
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Who's Online?

Member: 0
Visitor: 1

Announce

rss Syndication

Links

  Feb112014

  09:51:11

  Giełda towarowa – czy warto z niej korzystać?

  Pieniądze od dawnych czasów odgrywają ważną rolę w każdej części świata – dzięki nim można zapewnić sobie komfortowe warunki życia i rozwijania się, posiadać zabezpieczoną przyszłość czy chociażby satysfakcję z wykonywanych działań. Okazuje się jednak, że samo zarabianie i gromadzenie pieniędzy czasami nie wystarczy. Jeżeli tylko posiadamy taką możliwość i dysponujemy sporą sumą gotówki, możemy udać się na giełdę towarową – przygotowaną przestrzeń handlową, umożliwiającą nabywanie bądź sprzedaż rozmaitych towarów.

  Jak działa giełda towarowa?

  Zakres usług oferowanych przez giełdę towarową jest całkiem spory. Pod pojęciem oferowania przestrzeni na wymianę towarów rozumie się zdecydowanie więcej. Aby zawieranie transakcji mogło odbywać się bez najmniejszych problemów, osoby zajmujące się organizowaniem giełdy, powinny zadbać o odpowiednie przygotowanie każdego szczegółu. Ważną rolę odgrywa regulamin, do którego bezwzględnie muszą dopasować się wszyscy uczestnicy giełdy towarowej danego dnia. Znajdują się w nim przede wszystkim prawa i obowiązki osób sprzedających i kupujących, a także zasady dotyczące zawieranych umów.
  Osoby, które przebywają na giełdzie, mogą skorzystać z całkiem dobrze rozwiniętego i nieustannie polepszającego się systemu rozmiaru kontraktów i opłat giełdowych, które zależą od wielu czynników, jednak zawsze są jednolite, co oznacza, że dotyczą wszystkich osób zainteresowanych kupnem oraz wszystkich osób zainteresowanych sprzedażą.

  Co możemy kupić na giełdzie towarowej?

  Przede wszystkim towary rolno-spożywcze. Znaczącą część oferty giełdy towarowej stanowią wszelkiego rodzaju zboża, produkty pochodzenia roślinnego i zwierzęcego, a także surowce. Nie oznacza to jednak, że jej oferta musi wyłącznie ograniczać się do tego rodzaju przedmiotów. Bardzo dużo zależy od jej indywidualnego charakteru oraz czasu i miejsca, w jakim jest ona organizowana. Przed zdecydowaniem się na uczestnictwo zawsze warto zapoznać się z profilem danej giełdy towarowej i dopiero później stwierdzić czy spełnia ona nasze indywidualne wymagania – zakup tego, co nie do końca odpowiada naszym potrzebom na pewno nie należy do najatrakcyjniejszych i często powoduje stratę pieniędzy.

  Czy warto?

  Z punktu widzenia przedsiębiorców, rolników, a czasami nawet osób prywatnych nastawionych na większe zakupy, zdecydowanie warto. Giełda towarowa oferuje produkty po zdecydowanie atrakcyjniejszej cenie niż ta, jaką charakteryzują się produkty przedstawiane w standardowych sklepach. Co więcej, dzięki giełdzie, rozumianej jako przestrzeń, w obrębie której spotykają się sprzedawcy i kupcy zainteresowani tą samą kategorią produktów, można skorzystać z bardziej rozbudowanej oferty.  


  Admin · 4303 views · 0 comments

  Permanent link to full entry

  http://mojepieniadze.sosblogs.com/The-first-blog-b1/Gieda-towarowa-a-czy-warto-z-niej-korzystaa-b1-p2.htm

  Comments

  No Comment for this post yet...


  Leave a comment

  New feedback status: Published

  Your URL will be displayed.


  Please enter the code written in the picture.


  Comment text

  Options
     (Set cookies for name, e-mail and url)