Calendar

October 2017
MonTueWedThuFriSatSun
 << < > >>
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Who's Online?

Member: 0
Visitor: 1

Announce

rss Syndication

Links

  Jun302017

  10:15:19

  Budżet domowy i kredyt gotówkowy

  Funkcjonowanie gospodarstwa domowego przed i po zaciągnięciu kredytu gotówkowego zmienia się dynamicznie. Przede wszystkim kredytobiorca bierze odpowiedzialność za regularne spłaty zobowiązania wobec banku komercyjnego, firmy pożyczkowej, a coraz częściej wobec inwestora indywidualnego. Jak w takim razie optymalizować budżet domowy, aby nie wywołać dodatkowych problemów z płynnością i jak w ogóle przygotować się do spłaty zobowiązania?


  Spłata kredytu gotówkowego wynosi średnio od dwóch do pięciu lat w kraju. Termin spłaty zobowiązania zależy w dużym stopniu od zdolności kredytowej kredytobiorcy. Im słabsza zdolność do regulowania rat kredytu gotówkowego, tym termin umowy dłuższy ze względu na ograniczenie ryzyka z perspektywy kredytodawcy. Długoterminowa i średnioterminowa spłata kredytu gotówkowego wymusza na konsumentach dodatkowe działania optymalizacyjne związane najczęściej z ograniczeniem podstawowych wydatków. Kredyt gotówkowy poprawia moc nabywczą w krótkim terminie, a później osłabia budżet domowy. To zdecydowanie narzędzie przydatne w okresie bardziej kryzysowym – leczenie, pilniejszy remont nieruchomości, drobna inwestycja w podniesienie kwalifikacji, zakup niezbędnego sprzętu elektronicznego, wydatki wakacyjne, uregulowanie zaległości w różnych instytucjach.


  Budżet domowy optymalizujesz już na etapie analizy najlepszej oferty kredytu gotówkowego. W tym czasie powinieneś poprawić zdolność kredytową, a to wymaga podniesienia dochodów przy jednoczesnym ograniczeniu wydatków. Rezygnacja z samochodu i przejście na rower lub autobus w celu dojazdy do pracy to jeden z najlepszych pomysłów. Poza tym warto, aby każdy członek rodziny dokładał się do utrzymania. Im większe dochody budżetu domowego, tym lepiej dla ograniczenia ryzyka i dla lepszych warunków spłaty zobowiązania. Monitoruj ponadto wszystkie wydatki domowe w okresie kwartalnym. Dzięki temu zobaczysz, gdzie leży problem z wydatkami i z czego tak naprawdę możesz zrezygnować. Nie zaszkodzi też pozyskanie dodatkowego, weekendowego zatrudnienia. Wystarczy jeden dzień pracy dodatkowo, aby zwiększyć dochody, np. o 400 – 500 złotych miesięcznie. W takim wypadku spłata kredytu następuje nawet szybciej. Dobrze również połączyć zdolności kredytowe, np. dwóch kredytobiorców, czyli małżeństwa, przyjaciół, wspólników biznesowych. To automatycznie doprowadzi do dywersyfikacji ryzyka. Sprawdź jak dobrać tanią pożyczkę na http://www.tania-pozyczka.com.pl/.


  Terminowa spłata kredytu gotówkowego jest zdecydowanie najważniejsza, ponieważ w razie problemów ekonomicznych tracisz wiarygodność, zdolność kredytową, a do tego narażasz się na kontakt z wyspecjalizowanymi firmami windykacyjnymi. Kredyt gotówkowy to tak naprawdę dobra szansa na naukę podstaw ekonomii. Spłaty zobowiązania wymuszają zachowanie dyscypliny dochodowej i w zakresie wydatkowania środków. Udoskonalenie struktury budżetu domowego to klucz do pozyskania opłacalnych kredytów gotówkowych teraz i w przyszłości. Co myślisz o zagadnieniu optymalizacji budżetowej?  Admin · 28 views · 0 comments

  Permanent link to full entry

  http://mojepieniadze.sosblogs.com/The-first-blog-b1/Budet-domowy-i-kredyt-gotowkowy-b1-p30.htm

  Comments

  No Comment for this post yet...


  Leave a comment

  New feedback status: Published

  Your URL will be displayed.


  Please enter the code written in the picture.


  Comment text

  Options
     (Set cookies for name, e-mail and url)